Košík
technika dvoch vedier

Umývanie auta – technika dvoch vedier

Len „vapkou“ to nikdy nebude stačiť, pokiaľ preferujete umývanie auta doma a radi svojpomocne pristupujete ku každému dielu, tak tento článok je určený práve pre vás!

V čom spočíva „dvojvedrová“ technika umývania auta a prečo je výhodnejšie si pripraviť radšej dve vedra vody namiesto jedného? Hneď si vysvetlíme zásadný rozdiel.

Krásne a vyleštené auto spôsobuje nie len pekný obraz pre oko, ale aj potešenie.  Väčšina majiteľov však určite pozná pohľad na svoje auto, keď ho vytiahne do slnečného dňa a na laku sa objavia drobné škrabance. Obvykle je to zapríčinené technikou umývania pomocou jedného vedra či kefami zo samoobslužných auto-umyvární . Týmto spôsobom sa špina, ktorú sa snažíme dostať z povrchu laku preč dostane po vypláchnutí špongie alebo umývacej rukavice po vyžmýkaní do vody. Problém však nastáva, keď vodu používame aj ďalej na odstránenie špiny z vozidla. Čoraz viac nečistôt z vody nechytených na umývacej špongii, prípadne rukavici, roznášajú  po povrchu špinu. Časté umývanie touto technikou môže spôsobiť kruhové škrabance, vlásočnice a šmuhy.

Ako a prečo používať dve vedrá?

Pripravíme si dve 15 až 20 litrové vedrá. Z prvého si spravíme roztok zmiešaním vody so šampónom na auto. Druhé vedro ostáva iba s čistou vodou. Odporúčame začať od vrchu, to jest. od strechy auta. Po umytí si dôkladne vypláchneme rukavicu alebo špongiu od piesku a nečistôt v druhom vedre. Dobre vyžmýkanú rukavicu/špongiu namočíme do prvého vedra s roztokom a po častiach umyjeme celé auto. Treba klásť dôraz na časté oplachovanie v čistej vode, aby sme sa zbavili nečistôt v použitom náčiní.

Na záver umyjeme kolesá, s Magic wheel cleaner a vhodnou kefou.

Zmysel tejto techniky je nekontaminovať nečistoty z laku s umývacím roztokom. Týmto postupom znížime šance poškrabania laku na minimum, je to tá najšetrnejšia cesta pre vaše auto. V prípade že máte doma aj vysokotlakový čistič odporúčame najskôr opláchnuť vozidlo, následne ručne umyť.

Rady a typy od nás:

  • Počas letných mesiacoch býva karoséria horúca. Z toho vyplýva, že lak na aute je mäkší a je ho možné ľahšie poškriabať. Preto sa odporúča umývať auto v tieni, prípadne skoro ráno, alebo večer, keď už nie je slnko tak silné.
  • Pred začiatkom umývania odporúčame auto opláchnuť hadicou s vodou, príp. wapkou, aby sa odstránila podstatná vrstva nečistôt. Predíde sa tak k ich usadeniu.
  • Treba byť opatrný pri používaní špongií a hubiek. Môže sa stať, že sa nečistoty stlačia do laku. My odporúčame využívať rukavice z mikrovlákna alebo mikrovláknové utierky. Zhromažďujú nečistoty v ich vláknach a zabraňujú kontaktu nečistôt a laku. Vyhneme sa tak nechceným škrabancom.
  • Treba byť opatrný a netlačiť na špongiu alebo umývaciu rukavicu. Nečistoty pri silnom tlaku a zároveň pri krúživom pohybe môžu spôsobiť poškrabanú karosériu laku a vlásočnice. Nechajte náčinie jemne a bez sily kĺzať po laku karosérií.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Rýchle odosielanie

Objednávky odosielame čo najrýchlejšie

Certifikované produkty

Všetky produkty majú certifikát kvality

Poštovné zdarma

Nad 100 eur

Nakupujte bez obáv!

Platba kartou, alebo na dobierku