Košík
Keramická Ochrana Laku

Keramická ochrana laku – všetko čo potrebujete vedieť.

Škrabance na aute sú nočnou morou každého majiteľa. Či už sú väčšie alebo menšie, ich prítomnosť je v každom prípade nechcená. Nie len nepríjemnosti zo škrabancov dokážu každého majiteľa motorového vozidla frustrovať. Ste už unavený z toho, že keď umyjete auto, ostáva na ňom vodný povlak a lepí sa naň špina? Práve v nasledujúcich riadkoch spoločne zistíme, ako sa ich zbaviť a ochrániť si na pár mesiacov či dokonca rokov lak vozidla.

Domáci nadšenci a profesionáli sa stále viac obracajú na keramickú ochranu vozidla.

Čo je keramická ochrana?

Keramická ochrana laku, známa aj ako keramika, je neviditeľný nanopovlak podobný sklu, ktorý slúži na ochranu laku auta. Tento chemický roztok sa nanáša na exteriér vozidla. Po aplikácii sa dosiahne vysoký lesk laku a schopnosť odpudzovať nečistoty a vodu (často označované ako kvapôčkovanie alebo hydrofóbnosť). Keramická ochrana je navyše odolná voči UV žiareniu, chemikáliám a škrabancom. Nátery keramickej ochrany priliehajú priamo k laku a nezmývajú sa. Táto moderná technológia poskytuje dlhotrvajúcu ochranu pre váš lak a zaručuje, že váš vzhľad auta bude stále lesklý a chránený.

Ako funguje keramická ochrana?

Slovo „nano“ hovorí o veľkom množstve častíc alebo molekúl obsiahnutých v samotnom povlaku. V praxi to znamená, že takéto malé častice po nanesení auta upchajú všetky póry a nedokonalosti povrchu laku vozidla. Vo finálnom výsledku ide o zábranu prenikania špiny na karosériu vozidla. Keramika sa zväčša nanáša ručne na lak vozidla. Vďaka svojim chemickým vlastnostiam sa nerozkladá ani nerozpúšťa za normálnych atmosférických podmienok, vrátane dážďa, vody, snehu a vysokých letných teplôt.

Nanášanie keramickej ochrany sa najlepšie vykonáva pri teplote medzi 10 a 20°C, aby sa prípravok správne uchytil na lak. Odporúča sa vyhnúť sa aplikácii keramickej ochrany počas horúcich letných dní na priamom slnku, keďže by keramika rýchlo zaschla na rozpálenom laku vozidla. Pred aplikáciou je dôležité, aby karoséria bola suchá a čistá od povrchovej špiny.

Kedy môžem keramiku aplikovať?:

 1. 1. Zaistite, že karoséria vozidla je suchá a umytá. Dôležité je odstrániť prach, špiny a nečistoty z povrchu.
 2.  
 3. 2. Pred samotným nanášaním keramiky je vhodné dôkladne vyleštiť vozidlo. Tým sa odstránia drobné škrabance a zabezpečí sa čo najhladší povrch pre aplikáciu keramickej ochrany.

Zabezpečením týchto dvoch krokov získate najlepšie výsledky pri aplikácii keramickej ochrany na váš lak.

Výhody keramickej ochrany laku:

Ochrana pred špinou: Dlhodobá ochrana je jedným z hlavných dôvodov, prečo majitelia vozidiel uprednostňujú keramický povlak. Táto tvrdá „škrupina“ na laku auta zabráni prenikaniu škvŕn z vody, cestných nečistôt, vtáčieho trusu a ďalších látok, ktoré by mohli poškodiť lak. Stačí rýchle opláchnutie vodou a špina skĺzne z povrchu laku.

Ochrana pred škodlivými ultrafialovými lúčmi: UV žiarenie a slnečné lúče môžu poškodiť lak vášho auta. Keramický povlak poskytuje ochranu pred oxidáciou, vyblednutím a matným vzhľadom laku. Je obzvlášť výhodný pri parkovaní vozidla na slnku.

Ochrana pred chemickými škvrnami: Chemické škvrny môžu pochádzať z kyslých kontaminantov vo vzduchu, ktoré môžu poškodiť váš lak. Keramický povlak bráni prichyteniu kontaminantov na povrchu laku auta. Vzhľadom na zvýšenú mieru znečistenia vzduchu vo veľkých mestách je keramická ochrana veľkým prínosom.

Lesk: Keramický povlak dodá vášmu vozidlu lesklý vzhľad, zvýrazní sýtosť farby a vytvorí najlepší možný efekt z pôvodného laku. Vyleštené auto vždy vyzerá lepšie.

4 comments

 1. Dobrý deň. Zaujala ma keramicka ochrana a teda ma pár otázok. Nemám možnosť mat vylestene auto lenze cena keramiky je priblizne rovnaká ako cena Vosku. Co by ste mi teda odporucili pokial auto nebude vyleštene iba dekontaminovane chemicky. (Podla mojho nazoru radsej keramiku pred voskom pri rovnakych cenach) Dakujem za odpoved

  1. Easy AutoCare

   Dobrý deň,

   na strojovo nevyleštené auto neodporúčame dávať žiadnú ochranu. Tým, že je auto nevyleštené, tak životnosť ochrany klesá.
   V tomto prípade by sme však použili maximálne Sealant, ktorý má podobné vlastnosti ako keramika, avšak s kratšiou životnosťou.

   Pripájame niekoľko sealantov:
   Koch Chemie Spray Sealant S0.02
   Koch Chemie Quick & Shine
   CarPro HydrO2 Lite

   V prípade ďalších otázok nás neváhajte kontaktovať emailom.
   Ďakujeme

 2. Zdravim tiez uvazujem nad keramikou ,treba aoto preleštit rucne ,ci moze byt aj leštičkou? A po naneseni keramiky nezostavaju čmuhy ,či je to treba ručne preleštit mäkkou utierkou? Ďakujem

  1. Easy AutoCare

   Dobrý deň,

   pred aplikáciou je vhodné samozrejme strojové leštenie. Pri ručnom leštení by ste sa veľmi narobil.
   Aplikáciu keramickej ochrany je vždy potrebné robiť postupne po častiach.
   Predtým, ako sa do procesu pustíte vám odporúčame si najskôr o tom pozrieť viac tutoriálov a prečítať články.
   Aplikácia keramiky nie je jednoduchá a pri jej nanášaní je veľa priestoru na chyby.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Rýchle odosielanie

Objednávky odosielame čo najrýchlejšie

Certifikované produkty

Všetky produkty majú certifikát kvality

Poštovné zdarma

Nad 100 eur

Nakupujte bez obáv!

Platba kartou, alebo na dobierku