Košík

Ako navoskovať auto?

Voskovanie auta je najobľúbenejšia a bezpochýb najjednoduhšia ochrana laku vášho auta. Stačí investovať trošku času a energie a vaše auto je ochránené pred poveternostnými vplyvmi, UV, kyslími dažďami, lak bude ochránený pred nečistotami, ktoré naňho číhajú na cestách a najlepšie nakoniec – lak bude mať nádherný dlhotrvajúci lesk. 

Vosk vaše auto ochráni pred koróziou a auto nebude tak rýchlo strácať svoju hodnotu.

Aký vosk si vybrať?

Podľa zloženia poznáme prírodné vosky z karnaubského vosku, alebo syntetické vosky (sealanty). Prírodné vosky majú tendenciu poskytovať hlbší lesk a dlhotrvajúcu ochranu, zatiaľ čo syntetické vosky sa ľahšie nanášajú. Podľa konzistencie sú tekuté a tuhé vosky.

My sa dnes zameriame na tekuté vosky.

Ako aplikovať tekutý vosk?

Pred nanesením vosku je dôležité uistiť sa, že je vaše auto úplne čisté a suché. Výhoda tekutých voskov oproti tuhým je tá, že dôkladné umytie auta stačí pred nanesením tekutého vosku.

Akékoľvek nečistoty na povrchu auta môžu pri nanášaní vosku poškriabať lak. Voskovanie je posledná fáza starostlivosti o auto.

Vosk sa nanáša penovým aplikátorom najlepšie je pracovať po malých častiach. Malé množstvo vosku krúživými pohybmi naneste na lak auta. Vosk nechajte uschnúť až potom začnite ďalšiu fázu – leštenie. Na leštenie je ideálne použiť mikrovláknové utierky. Proces je naozaj jednoduchý stačí ak zvyšky vosku z laku odstránite utierkou.

Ako často je potreba voskovať auto?

Ideálne 4 krát do roka. Táto frekvencia vám zaručí dokonalú ochranu.

Vyberte si ten správny vosk pre vaše auto:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Rýchle odosielanie

Objednávky odosielame čo najrýchlejšie

Certifikované produkty

Všetky produkty majú certifikát kvality

Poštovné zdarma

Nad 100 eur

Nakupujte bez obáv!

Platba kartou, alebo na dobierku