Košík

Máte otázky? Kontaktujte  nás na info@easyautocare.sk

Keramická Ochrana Laku

Všetko, čo potrebujete vedieť o Keramickej Ochrane Laku

Všetko, čo potrebujete vedieť o Keramickej Ochrane Laku

Škrabance na aute sú nočnou morou každého majiteľa. Či už sú väčšie alebo menšie, ich prítomnosť je v každom prípade nechcená. Nie len nepríjemnosti zo škrabancov dokážu každého majiteľa motorového vozidla frustrovať. Ste už unavený z toho, že keď umyjete auto, ostáva na ňom vodný povlak a lepí sa naň špina? Práve v nasledujúcich riadkoch spoločne zistíme, ako sa ich zbaviť a ochrániť si na pár mesiacov či dokonca rokov lak vozidla.

Domáci nadšenci a profesionáli sa stále viac obracajú na keramickú ochranu vozidla, slúžiacu ako náhradu voskovania automobilu. Prečo je tomu tak? Povedzme si úprimne, voskovaním nedosiahneme taký proces ochrany a dlhotrvácnosti, ako pri keramike. Keramická ochrana sa na rozdiel od voskovania nanáša jednoduchšie a chránia farbu auta pred kontamináciou z okolia aj rok či dva.

Čo je keramická ochrana?

Keramika, teda keramická ochrana je neviditeľný povlak na aute, resp. nanopovlak podobný sklu, ktorý slúži na ochranu laku auta. Ide o chemický roztok, nanášajúci sa na exteriér vozidla. Po aplikácií sa dosahuje vysoký lesk laku a schopnosť odpudzovania nečistôt a vody (známe rovnako pod pojmom kvapôčkovanie alebo hydrofóbnosť). Keramická ochrana je tiež odolná voči UV žiareniu, chemikáliám a škrabancom. Nátery nanoochrany priliehajú priamo s lakom a nezmývajú sa.

Ako funguje keramická ochrana?

Slovo nano hovorí o veľkom množstve častíc alebo molekúl obsiahnutých v samotnom povlaku. V praxi to znamená, že takéto malé častice po nanesení auta upchajú všetky póry a nedokonalosti povrchu laku auta. Vo finálnom výsledku ide o zábranu prepustenia špiny na karosériu vozidla. Zväčša sa keramika na lak vozidla nanáša ručne. Svojimi chemickými vnútornými vlastnosťami sa nerozkladá a nerozpúšťa pri normálnych atmosférických podmienok (príklad je dážď/ voda/ sneh/ vysoké letné teploty).
Nanášanie keramickej ochrany
Najlepšie podmienky na nanášanie keramickej ochrany sú počas dní s teplotou pohybujúcou sa v rozmedzí 10 až 20°C, aby sa prípravok na lak správne uchytil. V žiadnom prípade sa neodporúča aplikovať keramickú ochranu počas horúcich letných dní na priamom slnku. Na rozpálenom laku vozidla by keramika rýchlo tvrdla. Pred aplikáciu musí byť karoséria suchá a čistá od povrchovej špiny.

Kedy môžem keramiku aplikovať?:

1. Základ úspechu je, už ako sme uviedli, suchá a umytá karoséria.
2. Pred samotným nanášaním keramiky musí byť vozidlo dôkladne vyleštené.

Výhody

• Ochrana pred špinou
Práve dlhotrvajúca ochrana je jedným z hlavných dôvodov, že majitelia automobilov volia pred ostatnými možnosťami keramický povlak. Tvrdá, môžeme to nazvať, škrupina na laku auta, zabráni tomu, aby sa škvrny od vody, cestné nečistoty, vtáčí trus a iné látky dostali na lak a poškodili ho. Rýchlym opláchnutím vodou skĺznu z povrchu laku.

• Ochrana pred škodlivými ultrafialovými lúčmi
Aj UV žiarenie a lúče slnka spôsobujú škody na laku vášho auta. Keramický povlak chráni lak auta pred oxidáciou, zabráni jeho vyblednutiu a matnému vzhľadu. Pri parkovaní vonku je takáto ochrana priam žiadúca.

• Ochrana pred chemickými škvrnami
Pýtate sa otázku, odkiaľ pochádzajú chemické škvrny? Odpoveď je jednoduchá. Z kyslých kontaminantov zo vzduchu, ktoré potenciálne škodia vášmu autu. Keramickým náterom zabránite kontaminantom v prichytení sa na farbu laku auta. Keďže miera znečistenia ovzdušia vo väčších mestách má vzostupnú hodnotu, keramický povlak môže byť obrovskou úľavou.

• Lesk
Keramický povlak vyčarí vášmu automobilu lesklý vzhľad, prehĺbi sýtosť farby a prinesie to najlepšie z pôvodného laku. Vyblýskané auto vyzerá vždy lepšie.

Ako sme uviedli v článku, keramická ochrana má množstvo výhod a preto sa vždy oplatí do nej zainvestovať. Z dlhodobého hľadiska dáva vášmu vozidlu hodnotu a vďaka nej bude práca s čistením a údržbou exteriéru auta menej namáhavá. Viac času preto môžete stráviť jazdou a užívaním si vozidla, namiesto premýšľania o spôsoboch, ako auto udržať krásne čisté a v bezpečí pred vonkajšími vplyvmi.

 

Pokiaľ máte záujem o keramickú ochranu laku, neváhajte si pozrieť naše produkty TU

ZDROJ: Zdenka Poništová

4 comments

 1. Dobrý deň. Zaujala ma keramicka ochrana a teda ma pár otázok. Nemám možnosť mat vylestene auto lenze cena keramiky je priblizne rovnaká ako cena Vosku. Co by ste mi teda odporucili pokial auto nebude vyleštene iba dekontaminovane chemicky. (Podla mojho nazoru radsej keramiku pred voskom pri rovnakych cenach) Dakujem za odpoved

  1. Easy AutoCare

   Dobrý deň,

   na strojovo nevyleštené auto neodporúčame dávať žiadnú ochranu. Tým, že je auto nevyleštené, tak životnosť ochrany klesá.
   V tomto prípade by sme však použili maximálne Sealant, ktorý má podobné vlastnosti ako keramika, avšak s kratšiou životnosťou.

   Pripájame niekoľko sealantov:
   Koch Chemie Spray Sealant S0.02
   Koch Chemie Quick & Shine
   CarPro HydrO2 Lite

   V prípade ďalších otázok nás neváhajte kontaktovať emailom.
   Ďakujeme

 2. Zdravim tiez uvazujem nad keramikou ,treba aoto preleštit rucne ,ci moze byt aj leštičkou? A po naneseni keramiky nezostavaju čmuhy ,či je to treba ručne preleštit mäkkou utierkou? Ďakujem

  1. Easy AutoCare

   Dobrý deň,

   pred aplikáciou je vhodné samozrejme strojové leštenie. Pri ručnom leštení by ste sa veľmi narobil.
   Aplikáciu keramickej ochrany je vždy potrebné robiť postupne po častiach.
   Predtým, ako sa do procesu pustíte vám odporúčame si najskôr o tom pozrieť viac tutoriálov a prečítať články.
   Aplikácia keramiky nie je jednoduchá a pri jej nanášaní je veľa priestoru na chyby.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Poštovné zdarma

Pre objednávky nad 100€

Rýchle odosielanie

Objednávky odosielame čo najrýchlejšie

Certifikované produkty

Všetky produkty majú certifikát kvality

Nakupujte bez obáv!

Platba kartou, alebo na dobierku